Tautosakos objektas "Padavimas apie Galvės ežero (Trakų r.) salos "Kristovka" pavadinimo kilmę" >> "Padavimas [Galvės ežero sala "Kristovka"]"

Tautosaka


PAVADINIMAS: Padavimas [Galvės ežero sala "Kristovka"]

DUOMENŲ TIPAS: visateksčiai duomenys

FIKSACIJOS TIPAS:
Originali fiksacija

STILIUS: Šnekamoji kalba

TEKSTINIS TURINYS:
[...] Na, šičia buvo Karaimka, kitas eina, o šita buvo Kristovka. Ir taip rusiškai taip pavadindavo, ir lenkai - Kristovka. Kodėl. Todėl, kad savo laikais ten buvo bažnyčia, ir ten visą laiką, kaip aš atsimenu savo laikais, visada buvo kryžius didelis. Ir ten visada mes, nu, tiltų nebuvo, visada tevelis grįžta iš darbo, ir mes einam, važiuojam ten maudytis. Iš tos pusės, reiškia, ne iš tos pusės kaip alėjos. Nu, alėjos jokios nebuvo, čia buvo visur daržai, visur buvo tvora padaryta, labai tvarkinga pas mus tvora, ir čia buvo irgi uždarytas kiemas, didelis, dideli vartai, kad galima būtų įvažiuoti ir vartelis - kad įeiti. A, šita, įvažiuodavom ten, kad ten labai geras krantas toksai buvo, negilus, kadangi mama nemokėjo plaukti.. tai mes taip...Tėvelis labai gerai plaukė, mama - ne... Tai šitas, ten mes visada sėdėdavome, ten labai gražus krantas toks ir irgi gerai aikštelė, ant tos aikštelės, aš labai gerai atsimenu – stovėjo kryžius. Vat, nu, tai ten kada tai buvo bažnyčia, tarp kitko, pagal istoriją, vat toks buvo Firkovič, gal jūs jį girdėjot - archeologas, nežinau kaip [...]. Jis, jis lyg atrado viską šitą, jis kasinėjo šitą, vot. Nu ir, kadangi surado, tai ir pastatė kryžių. Visą laiką, iki rusų turbūt, buvo tas kryžius, kol jo rusai nepanaikino. Tai, tai, šita, Kristovka, nuo žodžio, rieškia, - ,,kšyž‘‘... Gal čia ir rusiškai, kadangi ,,krest“, suprantat, vot - ,,krest“ - Krestovka.

VAIZDO / GARSO DUOMENYS:

PATEIKĖJAS: Lydija Maškėvič Užrašymo metu pateikėjai buvo 86 m.

FIKSUOTOJAS: Lina Sokolovaitė Vykintas Vaitkevičius

FIKSAVIMO METAI: 2008

IDENTIFIKUOTA FIKSAVIMO VIETA: Trakai, m., , Trakų r. sav., Vilniaus apskr., Lietuvos Respublika

FIKSAVIMO VIETA PAGAL ŠALTINĮ:

FIKSAVIMO APLINKYBĖS:

SAUGOMA:
TINP (Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos archyvas), Nr. 30086 (liet)

©: Kolekcija Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija

PASTABOS:

Spausdinti

Atgal


 

© Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvos istorijos institutas, Matematikos ir informatikos institutas, 2003 - 2005