Tautosakos objektas "Padavimas apie Galvės ežero (Trakų r.) salos "Raskopanka" pavadinimo kilmę" >> "Padavimas [Galvės ežero salos"

Tautosaka


PAVADINIMAS: Padavimas [Galvės ežero salos

DUOMENŲ TIPAS: visateksčiai duomenys

FIKSACIJOS TIPAS:
Originali fiksacija

STILIUS: Šnekamoji kalba

TEKSTINIS TURINYS:
Lydija Maškėvič: [...] Tai vot – kur tas Žalgiris, tai vot eina pussalis, ir paskui jis išeina vot taip ir eina vot šitaip ir šalia dar stovi nedidelia sala tokia, i ją .... vadinasi Roskopanka. Lenkiškai [...] ... Roskopanka. Kodėl. Roskopat – reiškia, vu vot.. kaip lietuviškai?

Vykintas Vaitkevičius: ...iškasinėti...

Lydija Maškėvič: ...iškasinėti. Kodėl. Todėl, kad ta Bazilijanka, taip. Pasakojo, čia ne mano, pasakojo taip, ten buvo, kaip eina ta Bazilijanka, tai taip ir buvo. Ir kad nuvažiuoti šitam pas Tiškevičių, tai reikėjo aplink vat šitaip važiuoti. Už tą Tiškevičiai, gal ne tas - gal jų diedai, gal pradiedai ką, jie iškasė, iškasė ir padarė sau kelią, reiškia, ir už tą - Bazilijanka čia Bazilijanka, o čia gabaliukas liko ta Raskopanka. Tarp kitko, irgi buvo labai gražus krantas, smėlis toks. Ir mes labai dažnai ten irgi važinėdavom su šeima. Ir tada matėsi labai gerai, nes čia nesimatė tas dvaras Tiškevičiaus, o taip..

Vykintas Vaitkevičius: Ta Raskopanka sala, ar kaip?..

Lydija Maškėvič: Sala, sala, sala. Suprantat kaip – vo šitaip vat ėjo, vo šitaip vat ėjo – vo čia (rodo kaip - V. V. pst.) va pavyzdžiui, o va šičia Tiškevičius, tai reiškia maišė va Tiškevičiui, ir nesimatė vo to, tai reiškia taip iškasta, ir čia liko sala atskirai, o čia Bazilijanka kaip ir liko pussalis.

Vykintas Vaitkevičius: Nuo Bazilijankos nukasė dalį?

Lydija Maškėvič: Taip taip. Taip vo taip kaip ėjo vo taip sala. Bazilijanka, vo taip, pavyzdžiui. Jie iškasė, va kelią čia padarė. Bazilijanka pasidarė kaip pussalis, o šita sala liko. Jinai ir dabar yra.

VAIZDO / GARSO DUOMENYS:

PATEIKĖJAS: Lydija Maškėvič Užrašymo metu pateikėjai buvo 86 m.

FIKSUOTOJAS: Lina Sokolovaitė Vykintas Vaitkevičius

FIKSAVIMO METAI: 2008

IDENTIFIKUOTA FIKSAVIMO VIETA: Trakai, m., , Trakų r. sav., Vilniaus apskr., Lietuvos Respublika

FIKSAVIMO VIETA PAGAL ŠALTINĮ:

FIKSAVIMO APLINKYBĖS:

SAUGOMA:
TINP (Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos archyvas), Nr. 30086 (liet)

©: Kolekcija Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija

PASTABOS:

Spausdinti

Atgal


 

© Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvos istorijos institutas, Matematikos ir informatikos institutas, 2003 - 2005