Tautosakos objektas "Padavimas apie Galvės ežero (Trakų r.) salos "Vyspa Plaču" pavadinimo kilmę" >> "Padavimas [Galvės ežero salos "Vyspa Plaču" vardo kilmė]"

Tautosaka


PAVADINIMAS: Padavimas [Galvės ežero salos "Vyspa Plaču" vardo kilmė]

DUOMENŲ TIPAS: visateksčiai duomenys

FIKSACIJOS TIPAS:
Originali fiksacija

STILIUS: Šnekamoji kalba

TEKSTINIS TURINYS:
Karyšok pirmas, o Volga antra, ta didesnė, kur kalnas didelis. Ir vo pagal, reiškia, legendas ir pagal pasakojimus ir pagal ką, kad lenkai... [...] kaip jau literatūroje ir kur tai vadindavo Vyspa Plaču šitą Karyšok, vadindavo Vyspa Plaču. Kodėl. Todėl, kad ten atvažiuodavo giminės atsisveikint su tais kurie buvo [vedami pakarti]. O Volga - didelis kalnas, ir, nu, kaip sakyt, irgi tokia aikštelė. [...] Nu ir jiems reikėjo... tų visų šitų tiltų nebuvo, a tiktai laivais galima buvo, valtimis galima buvo. Nu, tai šitas, ten, Vyspa Plaču, [...] ten buvo pastatytas lyg, tai aš vat neatsimenu, tiktai pagal pasakojimus, kad ten būdavo pastatyta [kartuvės] ir ten kardavo žmones, kur buvo, reiškia, taip - mirties jau [krantas]. Iš to kranto stovėjo ir to kranto taip pat Vyspa Plaču, iš ten verkė žmonės atsisveikinant su giminėmis.

VAIZDO / GARSO DUOMENYS:

PATEIKĖJAS: Lydija Maškėvič Užrašymo metu pateikėjai buvo 86 m.

FIKSUOTOJAS: Lina Sokolovaitė Vykintas Vaitkevičius

FIKSAVIMO METAI: 2008

IDENTIFIKUOTA FIKSAVIMO VIETA: Trakai, m., , Trakų r. sav., Vilniaus apskr., Lietuvos Respublika

FIKSAVIMO VIETA PAGAL ŠALTINĮ:

FIKSAVIMO APLINKYBĖS:

SAUGOMA:
TINP (Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos archyvas), Nr. 30086 (liet)

©: Kolekcija Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija

PASTABOS:

Spausdinti

Atgal


 

© Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvos istorijos institutas, Matematikos ir informatikos institutas, 2003 - 2005